Достапни линкови

Авганистан: Запленето големо количество оружје


Портпаролот на авганистанската влада соопшти дека во централниот дел од земјата е запленето големо количество оружје, вклучувајќи илјадници ракети и против авионски гранати. Според портпаролот на авганистанското министерство за одбрана, оружјето требало да биде употребено за попречување на изборите на 18 септември.
XS
SM
MD
LG