Достапни линкови

Анкара: Убиен еден припадник на турските безбедносни сили во курдски регион


Еден припадник на турските безбедносни сили е убиен, а еден е ранет откако курдските бунтовници отвориле оган врз нив на југот од земјата. Според информациите, инцидентот се случил близу градот Кочакој во регионот со главно курдско население.
XS
SM
MD
LG