Достапни линкови

Индија: Бројот на жртвите во поплаците се зголеми на 850


Бројот на жртвите од поројните дождови и најголемите полави во последниве 100 години во западна Индија, се зголеми на 850. Најтешка е ситуацијата во 15 милионскиот град Бомбај, а метеоролозите предвидуваат дождови и во наредните неколку дена.
XS
SM
MD
LG