Достапни линкови

Рабиа: Најмалку 40 загинати во самубиствен напад


Најмалку 40 лица загинале, а 57 биле повредени при вчерашниот самоубиствен напад пред еден регрутен центар во ирачкиот град Рабиа, во близина на Мосул, соопшти ирачката полиција. Денеска е соопштено и дека во југо-западен Багдад биле пронајдени телата на двајцата аеродромски работници, кои беа киднапирани неделава.
XS
SM
MD
LG