Достапни линкови

Пекинг: Продолжуваат шестпартитните преговори за северно корејската нуклеарна програма


Во Пекинг денеска продолжија 6-партитните преговори за Северно-корејската нуклеарна програма. Според јужно-корејски претставник, Кина предложила усвојување заедничка изјава. Уште една одвоена средба одржаа и делегациите на Соединетите Држави и на Северна Кореја, но нема детали од разговорите.
XS
SM
MD
LG