Достапни линкови

Њујорк: Советот за безбедност треба да ги одобри мерките за спречување на Ал Каеда


Советот за безбедност на Обединетите Нации денеска би требало да одобри проширување на мерките за спречување на Ал Каеда и талибанците да набават средства за изведување терористички акции. Нацрт резолуцијата предложена од Соединетите Држави предвидува прошрување на списокот на организациите и појасно определување на веќе одредените организации со постоечката резолуција донесена по нападите врз Соединетите Држави на 11 септември.
XS
SM
MD
LG