Достапни линкови

Бомбај: 18 лица загинаа во стампедо


18 лица, меѓу кои и 7 деца загинаа во стампедо поради паника во со поплавите зафатениот Бомбај. Во последните два дена бројот на загинатите во 15 милионскиот индиски град Бомбај изнесува 700 лица.
XS
SM
MD
LG