Достапни линкови

Каиро: Мубарак ги повика арапските лидери на самит во Шарм ел Шеик


Египетскиот претседател Хосни Мубарак ги повика арапските лидери на самит следната недела во Шарм ел Шеик местото каде што се случи терористичкиот напад во кој загинаа 64 лица. Мубарак ги повика арапските лидери да бидат сведоци на загрижувачкиот развој и да изградат заедничка арапска визија. Засега нема реакција од арапските лидери.
XS
SM
MD
LG