Достапни линкови

Атина: Фалсификуван алкохол во ноќните клубови и кафеаните


Инспекциските служи утврдиле дека во ноќните клубови и кафеаните во Атина се служи во добар дел фалсификуван алкохол, главно виски и водка, но и текила и рум како главни состојци за коктелите направени во илегални хемиски лабаратории. Не се објавени имињата на клубовите ниту пак изречените казни.
XS
SM
MD
LG