Достапни линкови

Флорида: НАСА ги испитува делчињата што испаднале од спејс шатлот „Дискавери“


Претставници на НАСА денеска ги испитуваат делчињата што испаднале од спејс шатлот Дискавери за време на вчерашното лансирање на првиот лет по катастрофата со претходниот шатл Колубија. Испитувањата се вршат преку видео конекција а се соцел да се утврди дали тие делчиња се важни за слетувањето на Дискавери по единаесет дена.
XS
SM
MD
LG