Достапни линкови

Лондон: Посети на премиерите на Шпанија и Турција


Британскиот премиер Тони Блер, актуелен претседавач на Европската Унија, денеска во Лондон одвоено разговара со премиерите на Турција и на Шпанија Таип Ердоган и Хозе Луис Запатеро. Главни теми на разговите, како што е соопштено, се борбата против тероризмот и проширувањето на Унијата.
XS
SM
MD
LG