Достапни линкови

Авганистан: Убиени најмалку 40 осомничени милитанти


Најмалку 40 осомничени милитанти се убиени во борбите со американските и авганистанските сили во јужен Авганистан, изјави гувернерот на провинцијата Урузган. Агенциите јавуваат за зголемени насилства во Авганистан поради најавените септемвриски парламентарни избори.
XS
SM
MD
LG