Достапни линкови

Пекинг: Продолжуваат шестпартитните преговори за северно корејската нуклеарна криза


Четвртата рунда на шеспартитните преговори за северно – корејската нуклеарна криза денеска со позитивни сигнали продолжуваат во Пекинг. Пјонгјанг најави дека е готов да соработува во напорите на Корејскиот полуостров да нема нуклеарно оружје. Американскиот преставник Кристофер Хил пак изјави дека Вашингтон нема намера да ја нападне Северна Кореја.
XS
SM
MD
LG