Достапни линкови

Либан: Ослободен поранешниот шеф на полицијата на либанските христијани


Поранешниот шеф на полицијата на либанските христијани Самир Гагеа по 11 години затвор денеска е ослободен по амнестијата што му ја додели новиот либански парламент. Гагеа беше опонент на Сирија а беше осуден за политички и други убиства во Либан.
XS
SM
MD
LG