Достапни линкови

Скопје: Земјотрес со сила 3,8 степени според Рихтер


Земјотрес со сила од три запирка осум степени според Рихтеровата скала изутрината во четири часот и триесет и четири минути го погоди поширокиот регион на Скопје и Велес. Епицентарот бил на триесет и осум километри југоисточно од Скопје. Инаку, утре Скопје ја одбележува четириесет и две годишнината од катастрофалниот земјотрес во кој загинаа над илјада луѓе.
XS
SM
MD
LG