Достапни линкови

Киргистан: Дводневна посета на Доналд Рамсфелд


Американскиот секретар за одбрана Доналд Рамсфелд престојува во дводневна посета на Киргизстан на разговори со министерот за одбрана на таа земја Исмаил Исаков. До посетата доаѓа откако новоизбраниот претседател Курманбек Бакиев го постави под знак прашалник останувањето на американските војници во Киргизстан. Според Бакиев, Вашингтон би требало да постави конечен датум за повлекување на своите бази од централна Азија.
XS
SM
MD
LG