Достапни линкови

Анкара: Убиени петмина курдски милитанти во престрелка


Турските власти соопштија дека пет курдски милитанти биле убиени во престрелка со рамијата на југоисток од земјата. Во соопштението се наведува дека тоа се случило во рамките на операциите против Курдската работничка партија.
XS
SM
MD
LG