Достапни линкови

Токио: Земјотрес од 5,7 степени според Рихтер


Земјотрес со сила од пет запирка седум степени според Рихтеровата скала го погоди јапонскиот главен град Токио. Во некои делови на градот, како што јавуваат агенциите, зградите се нишале, но засега нема извештаи за материјални штети. Јапонските власти соопштија дека не постои опасност од цунами.
XS
SM
MD
LG