Достапни линкови

Лондон: Денеска повторно инцидент во една метро станица


Според британската Скај њуз, лондонската полиција застрелала осомничен бомбамбаш самоубиец во јужен Лондон . Лицето било убиено во близина на станицата Стоквел. Станицата била евакуирана, а две транспортни линии биле затворени за сообраќајот. Полицијата потврди инцидент на станицата Стоквел. Други детали засега нема.
XS
SM
MD
LG