Достапни линкови

Пакистан: Анти владини протести поради акциите против осомничените за лондонските бомбашки напади


Исламистичките партии во Пакистан одржуваат анти владини протести поради акциите против осомничените милитанти како последица на бомбашките напади врз Лондон на 7 Јули. Според извештајите, околу 300 лица се затворени по откритието дека тројца од четворицата бомбаши беа британски муслимани од пакистанско потекло. Исламистите веруваат дека се затворени многу невини луѓе.
XS
SM
MD
LG