Достапни линкови

Ерусалим: Посета на Кондолиза Рајс


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс денеска во Ерусалим се среќава со израелскиот премиер Ариел Шарон а утре на Западниот Брег ќе разговара и со претседателот на Палестинската власт Махмуд Абаз. Нејзината посета доаѓа по новиот бран насилства и протестите на израелците поради повлекувањето на еврејските населби од Газа. Рајс се очекува да побара подобра соработка меѓу двете страни во врска со израелското повлекување од Газа следниот месец.
XS
SM
MD
LG