Достапни линкови

Вашингтон: Продолжена важноста на главниот анти терористички закон


Американскиот Конгрес вчера ја продолжи важноста на Патриотскиот Акт – главниот анти-терористички закон со кој на владата и се дава поголема власт во истражните дејствија против осомничени терористи. Претседателот Џорџ Буш ја поздрави одлуката на Конгресот на која остро и се противставуваат движењата за граѓански слободи.
XS
SM
MD
LG