Достапни линкови

Вис: Повреден холандски турист во експлозија на мина


Еден холандски турист бил тешко повреден во експлозија на нагазна мина на хрватскиот остров Вис, соопшто денеска локалната полиција. Соопштено е дека за да се спаси неговиот живот била потребна ампутирање на левата нога. Според агенциите, не било позанто дека на тоа место би можело да има нагазни мини.
XS
SM
MD
LG