Достапни линкови

Пекинг: Кинескиот економски раст скоро десет насто


Кина забележа економски раст од 9,5 насто во првата половина од годината. Според аналитичарите, извозот најмногу помага за големиот кинески економски раст.
XS
SM
MD
LG