Достапни линкови

Кашмир: Шест лица загинаа во експлозија на автомобил бомба


Шест лица загинаа, а 15 беа повредени во екплозија на автомобил бомба во близина на училиште во Шринагар во индискиот дел на Кашмир. Агенцииите засега јавија дека меѓу загинатите има 4 војници.
XS
SM
MD
LG