Достапни линкови

Багдад: Шест лица загинаа во експлозија пред регрутен центар на армијата


Бомбаш самоубиец уби 6 лица пред регрутниот центар на ирачката армија во Багдад, соопшти полицијата. Одговорноста ја презеде грпата на Абу Мусаб ал Заркави поврзана со Ал каеда. Овој центар е честа мета на напади во Багдад. Вчера се убиени и двајца сунити кои учествуваа во изработката на Нацрт - Уставот на земјата по што неколкумина сунити ја суспендираа својата работа.
XS
SM
MD
LG