Достапни линкови

Белград: Посета на Хавиер Солана


Високиот претставник на Европската Унија за надворешна политика денеска со средбата со министерот за надворешни работи на Србија и Црна Гора Вук Драшковиќ ја завршува посетата на Белград по што ќе отпатува во Приштина. Тема на разговорите во Белград беа престојните преговори за договорот за стабилизација и асоцијација меѓу Унијата и Србија и Црна Гора.
XS
SM
MD
LG