Достапни линкови

Лондон: Посета на авганистанскиот претседател Хамид Карзаи


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи на денешниот состанок во Лондон со британскиот премиер Тони Блер, како што е соопштено, ќе разговара за безбедносната состојба во неговата земја и за напорите за спречување на трговијата со дрога. Според податоците, деведесет насто од опиумот во светот во минатата година бил произведен во Авганистан.
XS
SM
MD
LG