Достапни линкови

Ерусалим: Протести на десетици илјади противници на израелското повлекување од Газа


Повеќе десетици илјади противницина израелското повлекување од Појасот Газа денеска излегоа на протестен марш во југот на земјата. Областа каде се одржува протестот го обезбедуваат околу дваесет илјади израелски полицајци. Учесниците бараат прекинување на владината акција за иселување на околу осум илјади еврејски колонисти од Појасот Газа и на околу петстотини од Западниот Брег.
XS
SM
MD
LG