Достапни линкови

Сочи: Посета на рускиот претседател Владимир Путин


Економските врски, гасот и енергетските прашања доминираат на денешните разговори во Сочи меѓу рускиот претседател Владимир Путин и турскиот премиер Реџеп Ердоган. Се најавува дека и политичката ситуација во Централна Азија и проблематичниот Кавказ ке бидат на дневен ред на руско-турските разговори.
XS
SM
MD
LG