Достапни линкови

Гвинеа: 55 загинати во авионска несреќа


Авион од типот Антонов со 55 патници се срушил синоиќа во Гвинеа. Авионот се срушил веднаш по полетувањето. Преживеани нема. Авионот кој е од руско потекло бил во сопственост на локалната компанија Екватер и летал мегу градот Малабо кој се наоѓа на еден остров и градот Бата кој се наоѓа на копно.
XS
SM
MD
LG