Достапни линкови

Свет: Средба на шефовите на дипломатиите на Г4


Денеска ќе се сретнат, министрите за надворешни работи на квартетот Г4, Jапониjа, Германија, Бразил и Индија кои предлкагаат проширување на Советот за Безбедност за уште 10 места. На состанокот треба да биде донесена конечна одлука дали ке се побара Генералното Собрание на ОН да се изјаснува по овој предлог.
XS
SM
MD
LG