Достапни линкови

Каиро: Уапсениот Магди Ел Нашар за лодонските напади не е поврзан со Ал Каеда


Египетскиот министер за внатрешни работи изјави дека притворениот египќанин Магди Ел Нашар кој е испитуван во врска со бомбашките напади во Лондон не е поврзан со Ал Каеда и дека арапските и западните медиуми пребрзале во поврзувањето. Био хемичарот Елнашар, според британските весници, изнајмил куќа во Лидс во која полицијата пронашла неколку килограми потенцијално опасни хемикалии.
XS
SM
MD
LG