Достапни линкови

Кушадаси: Најмалку петмина загинати во експлозија на минибус


Најмалку 5 лица загинале во денешната експлозија во минибус во Кушадаси. Причината за екплозијата како што јавуваат турксите медиуми, засега не е позната. Ова туристичко место инаку, порано бво текот на годива беше мета на напад на курдските бунтовници.
XS
SM
MD
LG