Достапни линкови

Газа: Нови воздушни напади на Израел


Израел изведе нови воздушни напади во Газа со истовремено напади на копнените сили во тамошните градови. Цел на нападите се милитаните на Хамас. Палестински милитанти пак истрелале две ракети не причинувајќи штета во јужниот израелски град Сидерот. Ова се последните насилства започнати со самоубиствениот напад врз Изрел во вторникот.
XS
SM
MD
LG