Достапни линкови

Москва: Лошиот европски однос ја турка Русија кон Кина


Пратеникот на рускиот претседател Владимир Путин за Далечниот Исток Константин Пуликовски изјави дека европскиот лош однос спрема Москва ја турка Русија поблиску до Кина. Според него, ваквата врска е геополитичка цел која ќе придонесе за зацврстување на позицијата на Москва на меѓународната политичка сцена.
XS
SM
MD
LG