Достапни линкови

Приштина: Разговорите за иднината на Косово треба да почнат што поскоро


Шефот на УНМИК Сорен Јесен Петерсен изјави дека разговорите за иднината на Косово треба да почнат што е можно поскоро бидејќи, еден ден меѓународните институции ќе мора да заминат од Покраината.Според него, колку што порано се планира иднината на Косово, толку тоа ќе биде поподготвено да ге соочи со предизвиците. Петерсен синоќа се врати во Приштина по турнејата по неколку европски земји.
XS
SM
MD
LG