Достапни линкови

Пакистан: Најамлку 120 загинати во железничка несреќа


Најмалку сто и дваесет луѓе загинале, а стотици биле повредени во денешниот судар на три возови во Пакистан. Како можни причини за несреќата се наведуваат техичка грешка или немарност.
XS
SM
MD
LG