Достапни линкови

Тулкарм: Израелски војници убиле двајца палестински полицајци


Израелските војници изутрината убиле двајца палестински полицајци во градот Тулкарм на Западниот Брег. До акцијата на израелските сили дојде по изваештаите дека момчето што ја изведе вчерашната бомбашка акција во Нетанија во која загинаа три израелки, живеел во Тукарм.
XS
SM
MD
LG