Достапни линкови

Багдад: Четворица Ирачани загинале, а деветмина повредени во бомбашки напад


Четворица ирачани загинале, а деветемина други биле ранети во денешниот напад на бомбаш самоубиец во близина на еден контролен пункт во Багдад. Претходно во градот Џаловла експлодирала бомба во една сунитска џамија при што загинале две лица. Во меѓувреме, командантот на американските сили во Ирак Ричард Мајерс соопшти дека бил уапсен главниот оперативец на групата на Ал Каида на Мусаб ал Заркави задолжен за Багдад.
XS
SM
MD
LG