Достапни линкови

Сеул: Посета на Кондолиза Рајс


Соединетите Држави и Јужна Кореа се надеваат дека Северна Кореа ќе се согласи да се откаже од нуклераните планови и со тоа да ја оконча една од најопасните кризи во светот. Ова денеска во Сеул го изјави американскиот државен секретар Кондолиза Рајс. Деновиве Сеул понуди да ја снабдува со струја Северна Кореа ако таа ја прекине својата нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG