Достапни линкови

Флорида: Лансирање на спејс шатл по две годишна пауза


Утре од Кејп Канаверал на Флорида ќе биде лансиран спејс шатлот Дискавери со мисија на Меѓународната Вселенска Станица. Шатл мисиите беа прекинати речиси две ипол години кога шатлот Колумбија со 7 астронаути се распадна на враќањето кон земјата.
XS
SM
MD
LG