Достапни линкови

Укхта: 24 загинати во пожар


Во вчерашниот пожар во шопинг центарот во Укхта – северна Русија загинале 24 лица. Според полицијата пожарот е веројатно дело на криминална банда.
XS
SM
MD
LG