Достапни линкови

Лондон: Продолжува истрагата за бомбашките напади


Британските власти ја продолжуваат истрагата по бомбашките напади во кои во четвртокот загинаа 52, а беа ранети 700 лица. британските весници во меѓувреме пишуваат дека на околу 10 – те илјади американски воен персонал по нападот им било наредено да не го посетуваат Лондон поради безбедносна загриженост.
XS
SM
MD
LG