Достапни линкови

Токио: Посета на Кондолиза Рајс


Соединетите Држави ја подржуваат Јапонија за постојана членка на Советот за Безбедност на Обединетите Нации, изјави државниот секретар Кондолиза Рајс денеска во Токио по средбата со нејзиниот колега Нобутака Машимура. Вчера Бразил предложи 15 члениот Совет за Безбедност да се прошири со уште 10 земји од кои Бразил, Јапонија, германија и Индија би имале статус на постојани држави членки.
XS
SM
MD
LG