Достапни линкови

Фуканг: Над 20 загинати во експлозија во рудник


Над дваесет рудари загинале, а шеесетина други се водат како исчезнати во денешната експлозија во еден рудник за јаглен во кинескиот град Фуканг. Според неофицијални податоци, во минатата година во несреќите во кинеските рудници загинале над дваесет илјади рудари.
XS
SM
MD
LG