Достапни линкови

Лондон: Ослободени уапсените на Хитроу


Трите лица кои вчера беа уапсени на лондонскиот аеродром Хитроу во согласност со британскиот закон за сузбивање на тероризмот, беа ослободени без да биде покренато обвинение против нив. Се додава дека не била најден доказ дека тие имале врска со минатонеделните напади во Лондон во кои загинаа пеесетина луѓе, додека седум стотини беа ранети.
XS
SM
MD
LG