Достапни линкови

Бирмингем: Немало опасност за терористички напад


Ниту еден од сомнителните пакети поради кои синоќа во центарот на Бирмингем беа евакуирана 20 илјади луѓе не преставувал опасност од терористички напади, иако како што наведува полицијата заканата била основана, пренесуваат агенциите. Полицијата не прецизираше за каква закана се работи додавајки дека таа веќе не е актуелна. Центарот на Бирмингем вториот град по број на жители во Британија од изутрината повторно е слободен за движење.
XS
SM
MD
LG