Достапни линкови

Париз: Авион на Ер Франс вратен од САД


Авион на Ер Франс на синоќешниот лет за Чикаго бил вратен во Париз откако американските власти, поради безбедносни причини, не го дозволија неговото слетување. Се прецизира дека постоеле извесни нејаснотии во врска со листата на патници во авионот. Ова е петти пат авион на Ер Франс да биде вратен од терористичките напади врз Америка на единаесети септември две илјади и првата година.
XS
SM
MD
LG