Достапни линкови

Пекинг: Посета на Кондолиза Рајс


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс е на неколкудневна турнеја по земјите на Далечниот Исток. Нејзина прва дестинација е Кина каде што утре ќе разговара со кинескиот претседател Ху Џинтао. Најавено е дека главна тема на нивниот состанок ќе биде контроверзната нуклеарна програма на Северна Кореа. По Кина Рајс ќе ги посети Јапонија, Тајланд и Јужна Кореа.
XS
SM
MD
LG